Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Zmiany zasad korzystania z ciasteczek można dokonać w ustawieniach przeglądarki.

- ukryj komunikat -

;

replica watches fake rolex watches fake watches replica rolex replica watches rolex replica fake rolex for sale replica watches fake rolex for sale

Pomoc

1. Jak zgłaszać awarię?

Niezwykle istotne jest, by przy zgłoszeniu jakiejkolwiek awarii zebrać jak najwięcej informacji o problemie, co pozwoli pracownikom firmy sprawnie zlokalizować i naprawić usterkę. Dla przykładu, zgłaszając problemy z bezprzewodowym dostępem do internetu oprócz standardowego imienia i nazwiska warto:

2. Jak sprawdzić adresy MAC i IP urządzeń sieciowych?

Adresy IP i MAC urządzeń sieciowych można sprawdzić za pomocą poleceń "winipcfg" oraz "ipconfig", których wybór uzależniony jest od wykorzystywanego systemu operacyjnego... i tak, w przypadku systemów operacyjnych z rodziny 9x, to jest Windows 95, 98 oraz Millenium Edition, należy: kliknąć w menu START, wybrać opcję "Uruchom", a następnie wpisać polecenie "winipcfg", co uruchomi aplikację wyświetlającą informacje o urządzeniach sieciowych w której z łatwością znajdziemy adresy IP i MAC, z pomocą poniższej ściągawki.

ip i mac pod WindowsXP/2k
Natomiast w przypadku systemów Windows z rodziny NT to jest Windows 2000 oraz XP procedura sprawdzenia adresów MAC i IP wygląda w następujący sposób. Klikamy w menu START wybieramy opcję "Uruchom", a w otwartym w ten sposób oknie wpisujemy polecenie "CMD" i kończymy czynność wciskając [Enter]. Z kolei w nowo otwartym, czarnym oknie trybu poleceń należy wpisać komendę komendę "ipconfig /all" która spowoduje wyświetlenie następujących informacji...
ip i mac pod Windows9x
...spośród, których znaleźć można również IP i MAC urządzenia sieciowego.

3.Jak sprawdzić jakość transferu danych?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić jakość transferu danych w sieci. W tym celu klikamy w menu START, wybieramy opcje "Uruchom" i w nowo otwartym oknie wpisujemy polecenie "cmd" [pod systemami Windows XP oraz 2000], bądź "command.com" [w przypadku systemów Windows 95/98/ME] po czym wciskamy klawisz [Enter]. Następnie w czarnym oknie wpisujemy polecenie "ping -t 192.168.1.1" i kończymy operację klawiszem [Enter]. W ten sposób uruchomimy test jakości transferu, który po upływie minuty należy przerwać kombinacją klawiszy [Ctrl+C]. W ten sposób uzykamy komunikat ze statystykami przesłanych pakietów zawierający informacje o pomyślnie przesłanych i utraconych danych jak na obrazku poniżej.

pingowanie serwera wew.
Przy zgłaszaniu problemów należy podać informacje opisujące ilość wysłanych i utraconych pakietów (także w %) oraz czasy (min., max, średni) ich przesyłania. Dodatkowo można wykonać test badania ping`u dla sieci zewnętrznej. Wykonuję się ją w sposób analogiczny do opisanego powyżej z tą róznicą, iż zamiast sprawdzać główny serwer podajemy adres interesującej nas strony www, tzn. w końcowej fazie projektu korzystamy z polecenia "ping -t www.onet.pl", lub "ping -t www.wp.pl", jak pokazano na poniższym obrazku:
pingowanie serwera zew.